Cesta za pravými chutěmi Mexika

Mexická kuchyně a koření z e-shopu Viva natura koření: Cesta za pravými chutěmi Mexika


Mexická kuchyně je známá svou bohatostí, diverzitou a hlubokými kulturními kořeny. A právě koření hraje v mexických receptech klíčovou roli. Díky e-shopu Viva natura koření se můžeme ponořit do autentické chuti Mexika bez ohledu na to, kde se nacházíme.


Charakteristika mexické kuchyně

Mexická kuchyně se může pochlubit nesmírnou variabilitou, od ostrých a pikantních pokrmů až po sladké dezerty. Hlavní složkou většiny jídel je kukuřice, často v podobě tortilly. Dalšími populárními ingrediencemi jsou fazole, chilli papričky, avokádo, rajčata a maso.


Klíčová koření mexické kuchyně z nabídky Viva natura koření

1. Chilli: V různých formách a intenzitách je chilli nezbytným kořením mexické kuchyně. E-shop Viva natura nabízí různé druhy chilli, od mírných až po extrémně ostré.

2. Římský kmín: S jeho zemitou a aromatickou chutí je kmín oblíbeným kořením v mexických pokrmech, zejména v fazolových receptech.

3. Koriandr (celý i mletý,list): Koriandr přidává jemnou, citrónovou chutí, a je nezbytným kořením v mnoha mexických salzátech a omáčkách.

4. Oregano: Ačkoli je často spojováno s italskou kuchyní, mexické oregano má svou vlastní jedinečnou chuť a je hojně využíváno v tradičních receptech.

5. Kakao: Ano, kakao! V Mexiku se kakao tradičně používá nejen v dezertech, ale také v pokrmech, jako je mole, bohatá omáčka s hlubokými chutěmi kakaa, chilli a mnoha dalších koření.

6.Pibil:Autentická pálivá mexická směs na přípravu specialit z vepřového masa se solným květem,uzeným chipotle a papričkou habanero.Vhodná též na Tacos,Nachos,polévek,tortil,mexických gulášů.Podobně jako příbuzná pálivější verze s habanerem,kterou jsme nazvali Šakalí dech.

Inspirace pro využití koření z Viva natura v mexické kuchyni

- Tacos al pastor: Marinujte vepřové maso v kombinaci chilli, kmínu, oregana a ananasové šťávy a podávejte na tortille s čerstvým koriandrem a cibulí.

- Guacamole: Rozmačkané avokádo, rajčata, cibule, čerstvé chilli a trocha mletého koriandru. Ideální jako dip nebo náplň do burrit.

- Chocolaté caliente: Tradiční horká čokoláda s kakaa, vanilkou a špetkou chilli pro extra kop.


Díky e-shopu Viva natura koření můžete experimentovat a tvořit autentická mexická jídla přímo u vás doma. Ať už jste začátečníkem v mexické kuchyni nebo zkušeným kuchařem, kvalitní koření z Viva natura rozžhaví vaše chuťové pohárky!